Tömer Danışmanlık

TOEFL Danışmanlık

TOEFL Nedir? Ne için Gerekli?

TOEFL bir ingilizce sınavıdır. Dört bölümden oluşur, akıcı konuşma, yazma, okuma ve dinleme her bölüm 30 puan üzerinden değerlenmektedir. Toplamda 120 puan alınmaktadır. Genelikle yurt dışında yaşamak isteyen kişiler bu sınava girmektedir. Ancak artık bizim ülkemizde bazı eğitim kurumları ingilizce yeterlilik belgesi olarak TOEFL’ı gerekli koşul olarak talep etmektedirler. Ayrıca pek çok iş yeri de yine çalışanlarından TOEFL belgesi istemektedir.

TOEFL IBT ve TOEFL PBT arasında Ne Gibi Bir Fark Vardır?

TOEFL PBT konuşma ( speaking ) bölümünü içermez. TOEFL IBT ve TOEFL PBT arasında en önemli ve ayırt edici özellik budur. Ayrıca TOEFL IBT internet üzerinden geçekleştirilirken TOEFL PBT belirli sınav merkezlerinde yazılı olarak yapılan bir sınavdır. TOEFL PBT, TOEFL IBT\’ye göre çok daha fazla soru içerir.

Toefl ve IELTS Arasındaki Fark Nedir?

Aralarındaki genel fark TOEFL Amerika temelli bir sınav iken , IELTS İngiltere temelli bir sınavdır. Her iki sınav da İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak isteyen öğrenciler için anahtar niteliğindedir

Kimler TOEFL’a Girebilir ?

  • Bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler
  • İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler
  • Burs ve sertifika adayları
  • İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri
  • Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler

Moldomark Olarak Bu Konuda Ne Yapıyoruz ?

TOEFL sınavından alınan belge dünyanın birçok ülkesinde ve bizim ülkemizde geçerli olup onun çok değerli bir belge olduğunu anlıyoruz. Bu belgeye sahip olmak için sınavı geçmek ve en az taban puanı almak gerekir. Yurt dışındaki üniversiteler çoğunlukla 79 TOEFL puanı şart koyarlar. Bizim ve diğer ülkeler olmak üzere puanlar kurumdan kuruma değişiklik gösterir.

Peki bizim buradaki hizmetimiz nedir ? Genelde bu süreç ile alakalı yabancı uyruklu öğrencilerin sınav hakkında ve sınav belgeleri hakkında bir deneyimleri ve bilgisinin bulunmamaktadır. Biz sizlere için gereken olan belgeleri hazırlayıp neler yapmanız gerektiğini detayına kadar anlatıp, her konuda size yardımcı olup TOEFL sertifikasına daha hızlı ulaşmanıza yardımcı oluruz. Güvenilir ve Hızlı hizmet için bizi tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir