OTURMA VE İKAMET İZNİ

Türkiye’de, vize muafiyetinden ya da 90’ günden daha fazla süre boyunca kalmak istiyorsanız o halde oturma izni almanız gerekmektedir. 

Ülkemizde, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu kapsamında doksan günden daha fazla sürece kalmak isteyen yabancılara ikamet izni verilmektedir. Bu sunulan oturma izni çeşitlerinden yabancının kendisine uygun olanı seçmesi ve gerekli belgeleri tamamlaması sonrası yapacağı başvuru ile sağlanmaktadır. 

Moldomark Danışmanlık Şirketi olarak, deneyimli ve uzman avukat ekibimizle size en hızlı ve kolay bir şekilde oturma izni aldıracak ikamet izni çeşidini bildiğimiz püf noktalar ile belirliyoruz.

Akabinde alanında uzman avukat ekibimiz, ikamet izni çeşidine göre değişkenlik gösteren sunmanız gereken belgeleri sizlerin adına toplayarak başvurunuzu yapmaktadır.

Moldomark Danışmanlık Şirketi olarak, deneyimli ve uzman avukat ekibimizle size en hızlı ve kolay bir şekilde oturma izni aldıracak ikamet izni çeşidini bildiğimiz püf noktalar ile belirliyoruz.

Akabinde alanında uzman avukat ekibimiz, ikamet izni çeşidine göre değişkenlik gösteren sunmanız gereken belgeleri sizlerin adına toplayarak başvurunuzu yapıyoruz.

Moldomark Danışmanlık Şirketinden Destek Almanın Size Faydaları Neler ?

Profesyonel Destek

Süreç boyunda profesyonel takip sağlayarak sürecin olumlu geçmesini sağlıyoruz.

Eksiksiz Başvuru

Başvuru öncesi gereken tüm evrakları hazırlıyoruz ve bu sayede eksiksiz bir başvuru yapıyoruz.

İzin Uzatma

İlk başvurularınızı yaptıktan sonra aldığımız oturma izinlerinin süresi bittiğinde süre uzatma işlemlerinizi de yapıyoruz.

Ekstra

Oturma izni aldıktan sonra gereksinim duyacağınız her türlü göçmenlik alanlarında çalışma izni, sağlık sigortası ve benzeri işlemlerde destek sağlıyoruz.

oturma ve ikamet izni

Oturma İzni Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz.

Bizlere ulaştıktan sonra sizleri bilgilendirerek başvuru sürecinizi başlatıyoruz.

OTURMA VE İKAMET İZNİ ÇEŞİTLERİ

1- KISA DÖNEM OTURMA VE İKAMET İZNİ

Kimler kısa dönem oturma ve ikamet izni alabilir;

Eğer sizler de bu maddelerin kapsadığı bir kişiyseniz kısa dönem oturma ve ikamet izni başvurusu için bizlere ulaşarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Türkiye’de Oturma İzni Ne İçin Gerekli?

Türkiye’de yasal olarak yaşamak ve ülkede mağdur kalmak istemiyorsanız yabancı oturma izninizi almanız gerekir. Bu belge önemlidir çünkü ülkede çalışmak istiyorsanız çalışma izni almanız gerekmektedir. Oturma izniniz olmadan da çalışma izni de alamazsınız.

İkamet İzni Ne Zaman Alınması Gerek?

Türkiye’ye gelen yabancılar 180 gün içerisinde 90 güne kadar ikamet izni almadan kalabilmektedir(vize muafiyeti olan ülkelerde) . Ancak bu süreden daha fazla kalmak isteyen yabancıların kalış amaçlarına göre ikamet tezkeresi almaları zorunludur.

İkamet İzni İçin Genellikle Gerekilen Belgeler Nelerdir?

  • Pasaport fotokopisi
  • İkamet izin başvuru formu (sistemden çıkıyor)
  • SGK provizyon belgesi
  • 4 biyometrik fotoğraf
  • TC Vatandaşı eşin kimlik fotokopisi
  • Eş yabancı ise Pasaport ve çalışma izin kopyası
  • Evlilik cüzdanının ilk 4 sayfasının kopyası
  • TC vatandaşı eşin gelir belgesi
  • TC vatandaşı eşin vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • TC vatandaşı eşin adli sicil kaydı

Görevimiz bu süreci hızlandırıp kolaylaştırmaktır aynı zamanda sahip olduğumuz tecrübelerimizle bu süreci daha sağlıklı yapmanıza yardımcı olacağız. Sizin onayınız ile bize vekalet vererek başvurularınızı sizin adınıza yapıp süreci, Moldomark ekibi ile yakından takip edebiliriz. Gereken bütün bilgeleri sizlere detaylı bir şekilde sizlere aktarıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top